Usuwanie blizn i zmian skórnych

usuwanie blizn

Usuwanie blizn jest procesem złożonym i wymagającym doświadczenia oraz wiedzy ze strony lekarza, ale także cierpliwości i zrozumienia ze strony pacjenta. Blizny to tkanka łączna powstała w procesie gojenia, zastępując uszkodzoną tkankę w wyniku urazu czy choroby. Tworzenie blizny jest ostatecznym etapem procesu gojenia a jej powstanie jest nieuniknione. Blizny skórne umiejscowione na odsłoniętych częściach ciała mogą powodować uczucie dyskomfortu i niskiej samooceny. Nierzadko przerośnięte blizny mogą również powodować ograniczenia w ruchomości czy powodują deformacje.
W tym miejscu należy stanowczo podkreślić, że kiedykolwiek mówimy o usuwaniu blizn mamy na myśli szereg zabiegów, których efektem ma być poprawa wyglądu, zatarcie granic ze zdrową tkanką a w konsekwencji doprowadzenie leczonej blizny do akceptowalnego przez pacjenta wyglądu. Postęp w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii stwarza ogromne możliwości w dążeniu do osiągnięcia tego celu. Leczenie blizn jest procesem złożonym i długotrwałym.
Im nowsza blizna tym wynik końcowy leczenia jest bardziej zadowalający.

Jeśli chcesz, aby Twoje blizny zostały usunięte,
NIE CZEKAJ!

W gabinecie Femme Atelier w niechirurgicznym leczeniu blizn stosujemy laseroterapię, miejscowe ostrzykiwanie sterydami i zabiegi dermostymulujace oraz łączenie ich z działaniem rekonstrukcyjnym osocza bogatopłytkowego.

Zastosowanie stymulacji i jednoczesnej regeneracji stymulowanej komórkami macierzystymi daje znakomite efekty lecznicze, skrócenie okresu gojenia a w konsekwencji poprawę wyglądu blizny. Do zabiegów wykorzystujemy urządzenie Dermapen, którego unikalna budowa i sposób działania daje możliwość wykonania wielu mikroskopijnych nakłuć leczonego miejsca z pozostawieniem obszarów nieuszkodzonych tzw. „mostków zdrowej skóry”, co stwarza doskonałe warunki go rekonstrukcji i gojenia. Zabieg ten łączymy z pozyskanym z krwi pacjenta osoczem bogatopłytkowym, które wzmacnia efekt regeneracji i przyspiesza czas gojenia. Połączenie tych dwóch elementów jest wyjątkowo skuteczne w leczeniu blizn potrądzikowych szczególnie zanikowych, ale także pozostałych rodzajów blizn.
Laserowe usuwanie blizn to metoda wykorzystująca energię lasera do wytworzenia w leczonym miejscu mikrouszkodzeń, odparowania uszkodzonej tkanki a także zamknięcia drobnych naczyń krwionośnych i przywrócenia naturalnego kolorytu skóry. W zależności od rodzaju blizny dobieramy właściwe parametry a także rodzaj lasera, tak, aby uzyskać maksymalnie szybką i trwałą przebudowę blizny i trwałą poprawę wyglądu. Wykonując mikrouszkodzenia w obrębie zmienionej chorobowo skóry stymulujemy naturalne procesy naprawcze. Gojenie skóry po zabiegu przebiega bardzo szybko a także bez tworzenia blizn wtórnych. Po każdym zabiegu blizna mięknie, miejsce zmienione stopniowo przypomina otaczające zdrowe części skóry.
Sterydoterapia stosowana jest w leczeniu blizn przerostowych i bliznowców, jako mono terapia lub uzupełnienie pozostałych metod. Skuteczność sterydoterapii polegającej na miejscowym podaniu sterydu dochodzi do 95%. Efektem podawania sterydu jest zmiękczenie i zmniejszenie blizny. Do objawów ubocznych należy zaliczyć miejscowy zanik i ścieńczenie skóry, przebarwienia czy miejscowy rozrost naczyń.
Równolegle do zabiegów wykonywanych w gabinecie zalecamy leczenie wspomagające, kontynuowane przez cały okres leczenia, polegające na stosowaniu odpowiednich maści, opatrunków z żelu zawierającego silikon, czy opatrunków sterydowych.

Zalety laserowego usuwania blizn:

  • Znacząca poprawa wyglądu blizny
  • Krótkotrwałe niebolesne zabiegi
  • Możliwość stosowania w dowolnym obszarze

Wady zabiegów laserowych:

  • zabiegi musza byc powtarzane
  • leczenie jest długotrwałe
  • może byc wymagana kilkudniowa absencja

Zobacz również