Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to metoda wykorzystywana w medycynie estetycznej polegająca na miejscowych iniekcjach substancji w celu przywrócenia fizjologii skóry. Taki sposób podawania pozwala na skuteczne ominięcie bariery naskórkowej, która ogranicza penetrację aktywnych substancji aplikowanych bezpośrednio na skórę. W mezoterapii substancje rewitalizujące dostarczamy bezpośrednio do odpowiedniej warstwy skóry, uzyskując szybszy i silniejszy efekt leczniczy. Mezoterapia igłowa wykorzystuje współdziałanie dwóch bodźców:
- Fizycznego: penetracja skóry igłą wywołuje intensywną reakcję nerwową: miejscowe zwiększenie krążenia, wydzielanie „przekaźników chemicznych”, które mają działanie stymulujące.
- Farmakologicznego: miejscowe przenikanie minimalnych ilości czynników aktywnych, które uwalniane w skórze wywołują efekt terapełtyczny.
Mezoterapię stosuje się w celu odmłodzenia skóry, kuracjach ujędrniających i nawilżających w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dobór podawanych substancji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej stosujemy gotowe odpowiednio zbalansowane pod względem jakościowym i ilościowym gotowe koktajle, zawierające w swym składzie: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, i mikroelementy. Odpowiednio dobrany skład wywiera szybkie działanie odżywcze, rewitalizację skóry, pobudza naturalne zdolności regeneracyjne, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a także usprawnia mikrokrążenie oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Czas trwania zabiegu wraz ze znieczuleniem nie przekracza zazwyczaj 60 minut.
W zależności od rodzaju zabiegu i stopnia zaawansowania problemu zaleca się 3-4 zabiegi w odstępach 10 – 14 dni. Następnie dla utrzymania uzyskanych efektów wystarczy 1 zabieg przypominający, co 1 do 6 miesięcy.
Wskazania: | Przeciwskazania: |
|
|
Przygotowanie do zabiegu:
Przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi przez okres dwóch tygodni. Przed zabiegiem 1-2 tygodni można stosować maści z witaminą K.