Sculptra

sculptra

‎Sculptra® – zabieg, który aktywuje naturalną moc skóry do rewitalizacji produkcji kolagenu, aby uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Sculptra to wyjątkowy zabieg estetyczny ze względu na swoją zdolność do stymulowania kolagenu.‎

Sculptra biokompatybilny i biodegradowalny preparat zawierający substancję zwaną kwasem L-polimlekowym, od ponad 30 lat stosowaną w medycynie.

 

Czym jest kwas polimlekowy?

Substancją naturalnie występującą w organizmie. Polimer ten jest powszechnie stosowany w medycynie.

 

 

Jak działa Sculptra®?

 

Po podaniu preparatu uzyskujemy wypełnienie zmarszczek związane z ilością wstrzykniętego preparatu. Wstępne wypełnienie nie jest efektem ostatecznym, co więcej uzyskanie pełnej korekcji w czasie zabiegu nie jest jego celem, choć uwidacznia zmiany, do których dążymy stosując ten preparat. Po kilku dniach zawarta w żelu woda zostaje wchłonięta, co prowadzi do przejściowego cofnięcia się efektu korekcji. Nie obawiaj się to naturalny etap, po którym następuje odbudowa. Cząsteczki kwasu polimlekowego stymulują proces syntezy kolagenu w naturalny sposób odbudowując skórę.

 

 

 

 

Ile zabiegów należy wykonać i w jakich odstępach czasowych?

 

 

Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Średnio należy wykonać 2 – 4 zabiegi w odstępie 5-6 tygodni.

 

 

 

Jak długo utrzymuje się efekt korekcji?

 

 

Efekty korekcji preparatem Sculptra® utrzymują się około 2-3 lat. Gwarancją bezpieczeństwa preparatu jest jego resorpcja (preparat jest wchłaniany przez organizm nie powodując skutków ubocznych).

 

Sculptra® przywraca objętość skóry w obszarach dotkniętych jej ubytkiem, powstałych na skutek naturalnego procesu starzenia. Efekt kuracji to naturalnie pełniejsza twarz oraz naturalnie gładsza skóra przy minimalnej potrzebie wykonywania dodatkowych zabiegów korygujących. Pobudzając organizm do samodzielnej produkcji kolagenu, Sculptra® stopniowo i skutecznie przywraca napięcie skóry, wygładza ją i ujędrnia. Rezultaty kuracji pojawiają się sukcesywnie po każdym z serii zabiegów. Sculptra® działa stopniowo, w naturalny sposób pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu, powodując trwałe ujędrnienie skóry. Po upływie 4 do 6 tygodni wskazana jest ocena stanu skóry i efektów kuracji. Lekarz decyduje wtedy, czy konieczne są dodatkowe zabiegi.
Preparat Sculptra® w krótkim czasie zwiększa objętość zapadniętych obszarów skóry, widoczna jest stopniowa, zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd. W odróżnieniu od innych metod kuracji, uzyskany efekt utrzymuje się znacznie dłużej a efekty są naturalne.

Jesteśmy gabinetem polecanym przez oficjalnego przedstawiciela Sculptra®


Wskazania do zabiegu:

1. Korekcja zmarszczek:

 • Fałdy nosowo-policzkowe,
 • Zmarszczki palacza,
 • Opadnięte kąciki ust.

2. Odbudowa objętości:

 • Zapadnięte policzki,
 • Korekcja owalu twarzy,
 • Ubytki okolicy oczodołu.

Przeciwskazania do zbiegu:

 • Ciąża i okres laktacji
 • Czynna infekcja skóry
 • Choroby autoimmunizacyjne
 • Skłonność do przerostu blizn i tworzenia bliznowców
 • Przyjmowanie leków (przeciwkrzepliwych, niesteroidowych przeciwzapalnych)

Zobacz również